O nas

Jesteśmy grupą przyjaciół, których największą pasją jest jazda na rowerze. Z uwagi na duże zainteresowanie turystyką rowerową wśród mieszkańców naszego regionu, w dniu 11 listopada 2011 roku został utworzony Klub Rowerowy GHOSTBIKERS (wcześniej Będziński Klub Rowerowy GHOSTBIKERS).

nasze-grupowe
Ghostbikers u podnóża będzińskiego zamku

Nasza działalność skupia się na popularyzacji turystyki rowerowej w regionie, organizacji czasu wolnego dla osób chcących aktywnie spędzać czas, wspomaganiu rozwoju wspólnot i aktywizacji społeczności lokalnych. Jednocześnie nasi członkowie aktywnie startują w maratonach MTB, Cross Country, biegach, zawodach triathlonowych oraz Rajdach Na Orientację.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów w Naszym Klubie. Gwarantujemy fantastyczną zabawę podczas wspólnych wycieczek i startów w zawodach rowerowych. Członkiem Ghostbikers może zostać każdy po zapoznaniu się ze statutem klubuwypełnieniu oraz przesłaniu deklaracji.

W ramach klubu działa również nieformalna grupa pasjonatów biegania „W pogoni za duchem”. Zapraszamy na wspólne treningi tych rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem i tych bardziej zaawansowanych.

nasze-grupowe-3
Z ustawki „Mikołaje na rowery”

Spoglądając na naszą działalność od początku roku 2013 Członkowie Klubu zorganizowali następujące projekty:

  • Będzińscy Tropiciele Przygód – rajd na orientację w ramach Dni Będzina 2015 wspólnie z Rowerową Norką, OSiR Będzin oraz UM Bedzin.
  • Turniej Rowerowy dla dzieci w ramach I Zagłębiowskiego Festynu z okazji Święta Policji (19 lipca 2014). Klub zorganizował dla dzieci konkurencje rowerowe z nagrodami oraz prowadził serwis rowerowy, w którym można było zrobić bezpłatny przegląd rowerów oraz naprawić usterki.
  • „Triathlon Ghostbikers z Przymrużeniem” Oka – 4 edycje, w tym latach 2014 i 2015 w ramach konkursu Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej – realizacja projektu w obszarze upowszechniania rozwoju sportu turystyki i rekreacji.
  • „W poszukiwaniu dębowych liści” – zorganizowane w latach 2014, 2015 oraz 2016 trzy edycje rajdu na orientację dla dzieci z opiekunami w którym udział brała ponad setka dzieci z opiekunami w różnych kategoriach. Dodatkowym smaczkiem mającym zachęcić najmłodszych poprzez zabawę do tego rodzaju aktywnego wypoczynku były ciekawe zadania na punktach kontrolnych.  Rajd zrealizowany we współpracy z KoRNO w ramach konkursu Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej – realizacja projektu w obszarze upowszechniania rozwoju sportu turystyki i rekreacji.
  • „Turniej Rowerowy w Miasteczku Ruchu Drogowego” – z okazji Dnia Dziecka w ramach imprezy organizowanej przez miasto dnia 1 czerwca 2014 r. w Parku na Dolnej Syberce Klub zorganizował dla dzieci  konkurencje rowerowe oraz prowadził serwis rowerowy, w którym można było zrobić bezpłatny przegląd rowerów oraz naprawić usterki.
  • „II Otwarte Mistrzostwa Cross Country Ghostbikers o Puchar Prezydenta Miasta Będzina” (11 maja 2014) na Górze Dorota w Będzinie – ponad 150 zawodników z naszego regionu, począwszy od dzieci po licencjonowanych zawodników kolarstwa.
  • „Triathlon z przymrużeniem oka” (21 lipca 2013) – impreza zorganizowana na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Zielona w Dąbrowie Górniczej. W zawodach wzięło udział kilkanaście rodzinnych drużyn, których skład nie był uzależniony od wieku, płci, czy umiejętności. Liczyła się chęć uczestnictwa w rywalizacji, dobra, wspólna, sportowa zabawa. Była to druga edycja, ciesząca się jeszcze większym zainteresowaniem niż ta z 2012 roku z naciskiem uczestników na kontynuację w roku następnym. W lipcu bieżącego roku planujemy organizację kolejnej edycji triathlonu.
  • „I Otwarte Mistrzostwa Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta Będzina”  (28 kwietnia 2013) – ponad 150 zawodników z naszego regionu, począwszy od dzieci po licencjonowanych zawodników kolarstwa.
  • Organizacja i prowadzenie wycieczki rowerowej „Będzin, Ty i rower” dla „Miasta i Powiatu Będzin” (15 września 2013r.) po interesujących zakątkach Będzina zakończonej konkursem wiedzy o mieście. Podczas trasy, uczestnicy mogli usłyszeć ciekawe historie oraz zwiedzić zapomniane miejsca na terenie Będzina.
  • W sezonie 2013 został także zorganizowany cykl wycieczek tematycznych „Z Duchami do Jaskiń” (13-14 kwietnia, 4 maja oraz 6 lipca 2013), które są kontynuacją sezonu 2012 „Z Duchami na zamek”, a cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i dużą frekwencją przez oba sezony.
nasze-grupowe-4
Bikemaraton 2013 we Wrocławiu (maraton MTB)

Organizowane również były krótkie celowe przejazdy rowerowe, wycieczki, również wielodniowe, a także współpracowaliśmy z innymi stowarzyszeniami, miastem przy organizacji gier, zawodów, wydarzeń:

Klub Rowerowy GHOSTBIKERS, był także partnerem w większych imprezach związanych z aktywnym uprawianiem sportu, a były to organizowane w Katowicach: Silesia Marathon (prowadziliśmy zawodników już na pięciu edycjach, w latach: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017) tworzony przez Silesia Pro Active oraz Bieg Halloween (26 października 2013 r.) pod egidą Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski”, w których to projektach, członkowie Naszego Klubu pilotowali na rowerach czołowych zawodników biegu.

family-cup-radzionkow-1
XIX Family Cup w Radzionkowie 2014 (zawody XC)

W trakcie roku, odbyło się wiele mniejszych, mniej oficjalnych imprez rowerowych organizowanych przez Klub, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i frekwencją, łącząc i aktywizując społeczność rowerzystów z sąsiadujących miast.

Na stronach *.ghostbikers.pl używamy plików cookies w celach statystycznych oraz lepszej użyteczności wyświetlanych stron. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie nimi zarządzać, zmieniając ustawienia przeglądarki.