Rowerowa brygada ratunkowa

Wczoraj, na wtorkowym kółku wokół zbiorników Pogoria 3 i 4 udało nam się z Nico trafić w okienko między kolejnym ulewami. Tylko wiatr nie dawał o sobie zapomnieć. Innych uczestników odstraszyła pogoda (i wirusy, zdrówka Sebo!).

Koło P4 minęliśmy mewę z uszkodzonym skrzydłem, szybki nawrót i do niej. Tylko co teraz robić? Telefon do przyjaciółki:

W Mikołowie jest azyl dla ptaków, ale to za daleko, nie przyjadą, dzwońcie do straży miejskiej!

I tak też zrobiliśmy – skontaktowali nas z lokalnym ornitologiem i mamy PLAN! Musieliśmy ją złapać i przewieźć tam, gdzie autkiem ornitolog dojedzie. Mewa jak to mewa, nie była skora do współpracy – rany na wardze, ręce i nodze.

Nico sprawdza całość wargi ; )

Potrzeba (krzywda?) matką wynalazków, w ruchu poszła kurtka przeciwdeszczowa, jeszcze gumka z dętki na dziób i w takim opakowaniu do plecaka, do transportu. W pierwszej chwili plecak miał wylądować na plecach, ale mewa, mimo że zapakowana, dalej dzielnie macha dziobem, a szyja jest tylko jedna ; )

Mewa zapakowana!

Nie ma rady, plecak z mewą ląduje na kierownicy i w końcu ruszamy w pięciokilometrową przejażdżkę. Mewa mocno zaskoczona takim obrotem sprawy, nie chodzi, nie leci, a świat jej się przesuwa przed oczami! Lecz gdy tylko ręka sięga hamulca, zaciekawienie z mewy migiem ulatuje i dziób po hamulcu i palcach buszuje ; )

Mewa jedzie na rowerze!

Nam, jak i ornitologowi udało się dotrzeć w umówione miejsce. Nasza pacjentka, jak się okazało – mewa białogłowa, jedna z największych mew – wyląduje właśnie w azylu w Mikołowie! Jeśli załamane skrzydło uda się poskładać, wróci na wolność. Jeśli nie, czeka ją amputacja i życie w azylu.

Pamiętajcie, jeśli spotkacie na Waszych ścieżkach zwierzęta potrzebujące pomocy, dzwońcie do straży miejskiej adekwatnej do miejsca przebywania : )

Na stronach *.ghostbikers.pl używamy plików cookies w celach statystycznych oraz lepszej użyteczności wyświetlanych stron. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie nimi zarządzać, zmieniając ustawienia przeglądarki.