XIX edycja Family Cup – Mistrzostwa Śląska Amatorów w Radzionkowie

31 Maj 2014, Księża Góra, MOSiR Radzionków

Już w najbliższy weekend ruszają Mistrzostwa Śląska Amatorów w Kolarstwie Górskim.

Jest to jedna z większych imprez organizowanych na Księżej Górze w Radzionkowie. W zeszłym roku pobito rekord frekwencji na zawodach Family Cup w całej Polsce Wystartowało 265 zawodników. Czy tym razem będzie podobnie ?

plakat_mistrzzostwa-slaska-amatorow

W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma medal, poczęstunek oraz zostaje ubezpieczony. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymają dodatkowo dyplomy i puchary. Spośród wszystkich zawodników będą losowane nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

W tym roku organizator przygotował nowe trasy, znacznie dłuższe i zróżnicowane. Będzie mniej okrążeń i znacznie mniej dubli. Trasa nr 1 – czerwona jest najdłuższa liczy 4,5 km, jest dość wymagająca z dwoma trudnymi podjazdami (pod górę trasy downhillowej oraz podjazd pod „tor saneczkowy”), ale są to krótkie podjazdy. Nie będzie za to przejazdu przez drewniany mostek, który sprawiał wielu zawodnikom sporo kłopotów. Dla młodszych zawodników oraz pań przygotowaliśmy trasę nr 2 – pomarańczowa – 2,4 km bez mostka, toru saneczkowego z jednym, ale za to dłuższym podjazdem. Więc drogie panie tylko siadać na rower i w trasę :). Natomiast najmłdsze dzieci w wieku szkolnym mają do pokonania łatwą i bezpieczną  pętle niebieską dł. 1 km. Natomiast dodatkowo, podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzimy wyścig dla przedszkolaków na naszym boisku do piłki nożnej o nawierzchni sztucznej trawiastej więc bardzo bezpiecznej.

Na zawody wybiera się również ekipa Ghostbikers :-)

Więcej szczegółów na stronach organizatora: MOSiR Radzionków

Na stronach *.ghostbikers.pl używamy plików cookies w celach statystycznych oraz lepszej użyteczności wyświetlanych stron. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie nimi zarządzać, zmieniając ustawienia przeglądarki.